/Files/images/P1010072.JPG

Нововоронцовський ЗДО (ясла-садок) №1 розрахований на 140 дітей. У 2021-2022 навчальному році у закладі виховується 97 малят.
Мова освітнього процесу у закладі - українська.
Освітні програми, що реалізуються в ЗДО

Перелік чинних освітніх програм,

які реалізовуються у 2021/2022 навчальному році

Зміст інваріантної складової Базового компонента дошкільної освіти забезпечується через освітню програму для дітей від двох до семи років «Дитина», рекомендованої Міністерством освіти і науки України (лист МОН України від 09.11.2015 № 1/11–16163) та авторську програму "Дошкільнятам освіта для сталого розвитку".

Варіативна складова Базового компонента дошкільної освіти реалізується через роботу гуртків та інтеграцію змісту парціальних програм "Україна - моя Батьківщина", "Англійська мова для дітей дошкільного віку" у різні види діяльності.

Матеріально-технічне забезпечення закладу освіти у 2021/2022 навчальному році

Заклад дошкільної освіти розташований в типовій двоповерховій будівлі. Заклад працює за п’ятиденним робочим тижнем, режим роботи 10,5 годин. У даний час функціонує 95дошкільних груп і 2 ясельні.

Територія закладу дошкільної освти та його будівля відповідають санітарним нормам. Заклад має огорожу по всьому периметру. Кожна група має окремий ізольований майданчик із зеленими насадженнями, на яких встановлені пісочниці, ігрове обладнання. Для виконання завдань розумового, екологічного та трудового розвитку дошкільнят облаштовано естетично оформлені квітники, висаджено дерева і кущі.

В ЗДО є протипожежний інвентар, пожежний щит, достатня кількість вогнегасників.

В групових приміщеннях створені необхідні умови для належної організації життєдіяльності дітей. Групові приміщення повністю забезпечені твердим та м’яким інвентарем, відповідають санітарно-гігієнічним нормам та сучасним вимогам щодо естетичного оформлення та облаштування. У групах є водонагрівачі, технічні засоби навчання, сучасне розвивальне та ігрове обладнання. До послуг дітей цікаві розвивальні посібники та іграшки, які розміщені в ігрових осередках і створюють умови для розвитку творчої та пізнавальної активності дошкільників.

Обладнаний методичний кабінет, сенсорна кімната, облаштовано місце для роботи практичного психолога, логопеда.

В музичній-спортивній залі є сучасні технічні засоби навчання: музичний центр, аккустична система, магнітофон, дитячі музичні інструменти є необхідний спортивний інвентар. Окрім того, у кожній групі створені та наповнені обладнанням та атрибутами для рухливих ігор центри рухової активності.

Для задоволення потреб художньо-естетичного напрямку освітньої діяльності придбані різні види театру: ляльковий, пальчиковий, тіньовий, настільний.

Медичний кабінет оснащено відповідно до нормативно-правових документів.

Харчоблок забезпечений кухонним посудом, технологічним та холодильним обладнанням.

Педагоги мають можливість користуватися сучасними технічними засобами навчання: ноутбуком з підключенням до інтернет мережі, Wi-Fi, магнітофонами, принтерами, сканером, фотоапаратом, проектором, DVD та акустичною системою.

Матеріально-технічне забезпечення освітньої діяльності закладу дошкільної освіти на достатньому рівні. Фінансово-господарська діяльність ЗДО здійснюється відповідно до законодавчих та інших нормативно-правових актів на основі кошторису, який складається і затверджується відповідно до законодавства.

Правила прийому до закладу дошкільної освіти

Відповідно до Закону України «Про освіту», прийом дітей в заклади дошкільної освіти проводиться за бажанням батьків. Згідно ст. 36 «Про дошкільну освіту», батьки мають право вибирати закладдошкільної освіти та форму здобуття дитиною дошкільної освіти. Прийом дітей в заклад дошкільної освіти здійснюється керівником протягом календарного року на підставі заяви батьків або осіб, які їх замінюють.

Для прийому дітей в ЗДО потрібно надати такі документи:

1. Заява від батьків або осіб, які їх замінюють, на ім'я директора.

2. Свідоцтво про народження (копію).

3. Медична довідка про стан здоров`я дитини з висновком лікаря, що вона може відвідувати заклад дошкільної освіти.

4. Медична форма 063/0 (інформація про щеплення). Для прийому дітей, батьки яких відмовляються від щеплень, необхідно надати медичну довідку встановленого зразка з висновками лікарсько-консультативної комісії, у якому зазначено, що дитина може відвідувати заклад дошкільної освіти.

Порядок подання та розгляду (з дотриманням конфіденційності) заяв про випадки булінгу (цькування) в в закладі дошкільної освіти

Відповідно до Закону України « Про освіту» (розділ І, ст. 25, 26) керівник закладу дошкільної освіти:

- здійснює контроль за виконанням плану заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладі освіти;

- розглядає скарги про відмову у реагуванні на випадки булінгу (цькування) за заявами здобувачів освіти, їхніх батьків, законних представників, інших осіб та приймає рішення за результатами розгляду таких скарг;

- сприяє створенню безпечного освітнього середовища в закладі освіти та вживає заходів для надання соціальних та психолого-педагогічних послуг здобувачам освіти, які вчинили булінг (цькування), стали його свідками або постраждали від булінгу;

- забезпечує створення у закладі освіти безпечного освітнього середовища, вільного від насильства та булінгу (цькування), у тому числі: з урахуванням пропозицій територіальних органів (підрозділів) Національної поліції України, центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я, головного органу у системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну правову політику, служб у справах дітей та центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді розробляє, затверджує та оприлюднює план заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладі освіти;

- розглядає заяви про випадки булінгу (цькування) здобувачів освіти, їхніх батьків, законних представників, інших осіб та видає рішення про проведення розслідування; скликає засідання комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) для прийняття рішення за результатами проведеного розслідування та вживає відповідних заходів реагування;

- забезпечує виконання заходів для надання соціальних та психолого-педагогічних послуг здобувачам освіти, які вчинили булінг, стали його свідками або постраждали від булінгу (цькування);

- повідомляє уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України та службі у справах дітей про випадки булінгу (цькування) в закладі освіти.

Якщо дитина стала свідком булінгу в закладі освіти, передусім вона може розказати про це батькам, вчителю, психологу або безпосередньо директору.

Окрім цього, дитина може звернутись на гарячу лінію ГО «Ла Страда - Україна» з протидії насильству в сім’ї або із захисту прав дітей; до соціальної служби з питань сім’ї, дітей та молоді; Національної поліції України; Центру надання безоплатної правової допомоги.

Якщо педагог або інший працівник закладу освіти став свідком булінгу, то він має повідомити керівника закладу незалежно від того, чи поскаржилась йому жертва булінгу чи ні.

Зразок скарги на жорстоке поводження з дитиною у закладі дошкільної освіти
Директору

Нововоронцовського ЗДО

(ясла-садок) №1

Нововоронцовської селищноїради

Херсонськоїобласті

______________________________

ПІП _________________________

Батьків вихованця ________ групи

що проживає за адресою:

телефон_______________________

ЗАЯВА

«___» ________ 20___ року під час прогулянки __________ПІП в присутності батьків вихованців групи словесно образила мою дитину. Це призвело до нервового зриву, відмови відвідувати заклад дошкільної освіти, групу. Звертаю Вашу увагу на те, що _____ПІП не вперше застосовує такий вид цькування по відношенню до моєї дитини та до інших вихованців групи. Прошу вивчити факти, зазначені у заяві, та захистити мою дитину від жорстокого поводження і психічного насилля з боку батьків_________ПІП

Дата П.І.П.

Керівник закладу дошкільної освіти:

• Розглядає таке звернення та реєструє у журналі обліку звернень та повідомлень про жорстоке поводження з дітьми або загрозу його вчинення;

• З’ясовує усі обставин булінгу відповідно до Порядку розгляду звернень та повідомлень з приводу жорстокого поводження з дітьми або загрози його вчинення, затвердженого спільним наказом Міністерства соціальної політики України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров’я України № 564/836/945/577;

• Скликає засідання комісії з розгляду випадків булінгу та окреслює подальші дії. До складу такої Комісії можуть входити педагогічні працівники, (у тому числі психолог,) батьки постраждалого та булера, керівник закладу та інші зацікавлені особи.

Якщо комісія визнала, що це був булінг, а не одноразовий конфлікт, то керівник закладу повідомляє уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та Службу у справах дітей. У разі, якщо Комісія не кваліфікує випадок як булінг (цькування), а постраждалий не згодний з цим, то він може одразу звернутися до органів Національної поліції України із заявою, про що керівник закладу освіти має повідомити постраждалого.

Але за будь-якого рішення комісії керівник закладу забезпечує психологічну підтримку усім учасникам випадку.

Рішення Комісії реєструється в окремому журналі, зберігається в паперовому вигляді з оригіналами підписів всіх членів Комісії.

Психологічний супровід таких осіб здійснює соціальний педагог у взаємодії із практичним психологом. З цією метою можна запровадити консультаційні години у практичного психолога і соціального педагога, скриньки довіри, оприлюднення телефонів довіри, зокрема:

- Дитяча лінія 116 111 або 0 800 500 225 (з 12.00 до 16.00);

- Гаряча телефонна лінія щодо боулінгу 116 000;

- Гарячая лінія з питань запобігання насильству 116 123 або 0 800 500 335;

- Уповноважений Верховної Ради з прав людини 0 800 50 17 20;

- Уповноважений Президента України з прав дитини 0 44 255 76 75;

- Центр надання безоплатної правової допомоги 0 800 213 103;

- Національна поліція України 102. Новоприйнятий Закон передбачає низку штрафів за цькування. - Штрафи за булінг становитимуть від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів, тобто від 850 до 1700 гривень або від 20 до 40 годин громадських робіт.

- Якщо булінг вчинено групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, штраф буде більшим — від 100 до 200 мінімумів (1700 - 3400 гривень) або громадські роботи на строк від 40 до 60 годин.

- Неповідомлення керівником закладу освіти уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України про випадки булінгу учасника освітнього процесу тягне за собою накладення штрафу від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до 1 місяця з відрахуванням до 20 відсотків заробітку.


Кiлькiсть переглядiв: 72

Коментарi